Custom Search
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gsteriliyor
Share/Bookmark
  1. Kuran Akademisi #1

• Admin

yelik tarihi
    Austos.2010
    Nereden
    stanbul
    Ya: 43
    Post Thanks / Like
    Thanks
    30
    Ald Beeni:
    Beendikleri:
    Tecrbe Puan: 10 + 113

Standart lk Kurban - Hz.brahim (as) Hz.smail (as) ZG FLM izle

A A A A A A
    lk Kurban - Hz.brahim (as) Hz.smail (as)
    Kuranak ademisi

lginizi ekebilecek Konular
    Kuran reniyorum | Cevap: 0">Ok ile Takipli Grntl Hatmi erif-Hafz smail BER
    Ok ile Takipli Grntl Hatmi erif-Hafz smail BER Ok ile Takipli Grntl Hatmi erif-Hafz smail BER / Tkla zle
    zgr Arena | Cevap: 0">brahim Bizim ocuklarmz Kimler Kurban Ediyor?
    brahim Bizim ocuklarmz Kimler Kurban Ediyor? Bizim ocuklarmz kim kurban ediyor brahim? Filistin'de, Irak'ta, Afrika'da, Diyarbakr'da,...
    Kuran'da Namaz-badetler | Cevap: 0">Kurban, Allah'a yaklamaktr
    Kurban, Allah'a yaklamaktr Kurban; insan mteal/akn olana balar, onunla ilikisini younlatrr; kiiliin manevi, btni ve gaybi leme katlmna yardmc olur. nk...
    slam Fkh | Cevap: 0">Kurban badeti
    Kurban badeti Allaha yaknlamak anlamna gelen kurban ibadeti; kurban olarak kesilmesi uygun olan hayvann, ibadet niyetiyle usulne uygun ekilde...
    Kuran'da Namaz-badetler | Cevap: 0">Kurban
    Kurban Kurban, kurban bayram gnlerinde ibadet niyetiyle belli hayvanlardan birini keserek yaplan bir ibadettir. Kurban, Allah Teal'nn ihsan buyurduu...

Gerei insanlarn lleri ile deil,insanlar gerein lleri tan

2. Kuran Akademisi #2

• ye

yelik tarihi
    Temmuz.2013
    Post Thanks / Like
    Thanks
    5
    Ald Beeni:
    Beendikleri:
    Tecrbe Puan: 0 + 10

Standart Cevap: lk Kurban - Hz.brahim (as) Hz.smail (as) ZG FLM izle

Allah'n selam zerinize olsun. Gzel paylamlarnz iin Allah raz olsun. Yalnz bir gerei hatrlatmak isterim. lk kurban hz ibrahim(a.s.)'in olu deildir.Hz ibrahim'den olunun kurban edilmesinin istenme sebebi onu snamak iindir. Hz. Ademden bugne kadar kurban devam etmektedir. Rabbim bir ayetinde bize bunu u ekilde bildirmektedir;

Kovulmu eytann errinden,vesvesesinden ve yanmzda bulunmasndan Allah'a snrz. Rahman ve Rahim olan Allah'n adyla.

5/27. Onlara, demin iki olunun haberini gerek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban
    sunmulard da, birinden kabul edilmi, tekinden kabul edilmemiti. Kurban kabul edilmeyen,
    Andolsun seni mutlaka ldreceim demiti. teki, Allah, ancak kendisine kar gelmekten
    saknanlardan kabul eder demiti.
    5/28. Andolsun! Sen beni ldrmek iin elini bana uzatsan da ben seni ldrmek iin sana elimi uzatacak deilim. nk ben lemlerin Rabbi olan Allahtan korkarm.
    5/29. Ben istiyorum ki, sen benim gnahm da, kendi gnahn da yklenip cehennemliklerden olasn. te bu zalimlerin cezasdr.
    5/30. Derken nefsi onu kardeini ldrmeye itti de onu ldrd ve bylece ziyan
    edenlerden oldu.
    5/31. Nihayet Allah, ona kardeinin lm cesedini nasl rtp gizleyeceini gstermek iin yeri eeleyen bir karga gnderdi. Yazklar olsun bana! u karga kadar olup da kardeimin cesedini rtmekten ciz miyim ben? dedi. Artk pimanlk duyanlardan olmutu.
    5/32. Bundan dolay srailoullarna unu yazdk: Kim, bir insan, bir can karl veya
    yeryznde bir bozgunculuk karmak karl olmakszn ldrrse, o sanki btn insanlar
    ldrmtr. Her kim de birini yaatrsa, sanki btn insanlar yaatmtr.
    Andolsun ki, onlara resllerimiz apak deliller getirdiler. Ama onlardan birou
    bundan sonra da yeryznde ar gitmektedir.
    37/99. brahim, yle dedi: Ben Rabbime gideceim. O, bana yol gsterecektir.
    37/100. Ey Rabbim! Bana salihlerden olacak bir ocuk bala.
    37/101. Biz de ona uysal bir oul mjdeledik.
    37/102. ocuk kendisiyle birlikte koup yryecek yaa gelince brahim ona, Yavrum, ben ryamda seni boazladm grdm. Dn bakalm, ne dersin? dedi. O da, Babacm, emrolunduun eyi yap. naallah beni sabredenlerden bulacaksn dedi.
    37/103,104. Nihayet her ikisi de boyun eip, brahim de onu yz st yere yatrnca ona, yle seslendik: Ey brahim!
    37/105. Grdn ryann hkmn yerine getirdin. phesiz biz iyilik yapanlar byle mkfatlandrrz.
    37/106. phesiz bu apak bir imtihandr.
    37/107. Biz, byk bir kurbanlk vererek onu kurtardk.
    22/36. Kurbanlk byk ba hayvanlar da sizin iin Allahn dininin nianelerinden kldk. Sizin iin onlarda hayr vardr. Onlar saf saf sralanm dururken (kurban edeceinizde) zerlerine Allahn adn ann. Yanlar zerlerine dp canlar knca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. kredesiniz diye onlar bylece sizin hizmetinize verdik.
    22/37. Onlarn etleri ve kanlar asla Allaha ulamaz. Fakat Ona sizin takvanz (Allaha kar gelmekten
    saknmanz) ular. Bylece onlar sizin hizmetinize verdi ki, size doru yolu gsterdiinden dolay
    Allah byk tanyasnz. yilik edenleri mjdele.
    3/95. De ki: Allah, doru sylemitir. yle ise hakka ynelen brahimin dinine uyun. O, Allaha ortak
    koanlardan deildi.

Selametle Allah'a emanet olunuz... Kuranak ademisi

3. The Following User Says Thank You to dn Allah'a For This Useful Post:

Abdullah (18.Temmuz.2013)

4. Kuran Akademisi #3

• Admin

yelik tarihi
    Austos.2010
    Nereden
    stanbul
    Ya: 43
    Post Thanks / Like
    Thanks
    30
    Ald Beeni:
    Beendikleri:
    Tecrbe Puan: 10 + 113

Haklsnz. Balkta ilk kurban yazlm. Bu, Hz. brahimin olu iin kullanlmam. Dediiniz gibi onun Kurbanla snanmasdr. Tm dinler slam olduuna gre, Kurbann Hz. brahimle balam olmas makul olmaz. Tpk Namazn son din ile balamad gibi... Gzel bir bilgilendirme yapmsnz Allah raz olsun... Kuranak ademisi

5. Kuran Akademisi #4

• ye

yelik tarihi
    Temmuz.2013
    Post Thanks / Like
    Thanks
    5
    Ald Beeni:
    Beendikleri:
    Tecrbe Puan: 0 + 10

Amin. Allah cmlemizden raz olsun inaAllah. Siz de gzel bilgiler paylayorsunuz ve paylatnz bu bilgilerin gereklii ilgimi ekti. nk insanlarmz arasnda ne yazk ki bu gerei fark eden veya fark edipte bu gerei kabullenenler pek azdr. Ancak Allah'n vaadi gerektir ve geleceinde phe olmayan o gn meydana geldiinde inkarclar dahi keke inananlardan olsaydk diyecekler. Ancak Allah'n gemi insanlar zerindeki snnetinde o gn geldiinde nceden inanmam veya inancnda fayda grmemi kimsenin inanmas kendisine fayda vermeyecektir.O yzden Allah'n katndan geri evrilmesi mmkn olmayan bir gn gelmeden nce Allah'n davetine uymalyz. nk o gn geldiinde ne bir snlacak yer vardr ne de yaptmz inkara bir are olacaktr. te bu yzden bu dnyadayken inanp teslim olmak nemlidir. Paylamlarnz iin Allah sizden de raz olsun .Selametle Allah2a emanet olunuz... Kuranak ademisi

6. The Following User Says Thank You to dn Allah'a For This Useful Post:

Abdullah (18.Temmuz.2013)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bookmarks